Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 805251 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 805251 4.15 Inch Porcelain Cast Iron Spider Grate with Small Pin
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 805251 |
| Manufacturer Part # | 805251 |
| Height | 0.39" |
| Width | 4.15" |
| Depth | 4.15" |
| Weight | 7.78 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 805251 Porcelain Cast Iron Spider Grate, [ 8-7/8" Dia 12" Longest Point ] [ Material Ci-porc], 1 Small Pin On Short Leg 12 Legs, Vulcan, Range Series 77 900 Eg Sg77., (all Restaurant Range Units)
