Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 8030170-FRY commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 8030170-FRY Filter Paper 19-1/2 Inch Commercial Deep Fryer with High Capacity 100 Packs
| Fits with Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | 8030170-FRY |
| Manufacturer Part # | 8030170-FRY |
| Height | 2" |
| Width | 20" |
| Depth | 28.5" |
| Weight | 5.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster 8030170-FRY Fryer Filter Paper 100/bx, 19-1/2" X 27-1/2", Frymaster Bih152 Bih252 Bih352 Bih452 Bih52 Bih552, Biph14 Biph252/255 Biph352/355 Biph452/455 Biph52/55, Biph552 Bire14 Fh150 Fm345e Fm35 Fm45 Fm47 Fmh50, Fph150 Fph17sc Fph350csd Fph50 Fpph217 Fpph355-sc, Fpph355csd Fpph455-sc H14 H14sc H17 H17sc H22 H22sc, H50 H55 Jbih252 Kfc18e Kscf18g Kscfh18e Kscfh218e, Mh152 Mh252 Mh352 Mh452 Mh52 Mh552 Mj35 Mj45 Mj47, Mjh150 Mjh50 Mph14 Mph152/155 Mph252/255 Mph352/355, Mph452/455 Mph52/55 Mre14 Ph155csd Pmj35 Pro Series, Scfd250g-rti Scfd50 Scfhd50 Super Cascade 75 Wfp347ecse
