Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 803-0139 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 803-0139 12-1/2 Inch Hot Oil Filter Sheets 100 Packs
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 803-0139 |
| Manufacturer Part # | 803-0139 |
| Height | 2" |
| Width | 13" |
| Depth | 18.7" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 803-0139 Hot Oil Filter Sheet 100/pk, 12-1/2" X 17-3/4" Unpowdered 16# Paper, Frymaster, Fryer Pf50120 Pf50e120 Pf90120 Pf90e120 Filter Magic, Footprint.
