RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 714540-2 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 714540-2 4-3/8 Inch Diameter Cast Iron Burner Head for Wolf Range
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 714540-2 |
| Manufacturer Part # | 714540-2 |
| Height | 0.47" |
| Width | 1.86" |
| Depth | 1.86" |
| Weight | 3.94 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 714540-2 Cast Iron Burner Head Has Slots & Holes 4-3/8 Dia Burner, 4-3/4 Od With 6 Slots 1-3/8" Id Center., Wolf Range Chalenger R Series
