Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Magikitch'N 60143505 Electric Pump Motor for Pitco Fryers
| Fits with Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | 60143505 |
| Manufacturer Part # | 60143505 |
| Height | 9" |
| Width | 9" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 17.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N 60143505 Pump Motor, 115/230v 1425/1725 Rpm 50/60hz, , Pitco Fryer Lj-fbg18 Lj-fbg24 Lj-fbgd18 Lj-fbgd24 Se147, Se714 Sg14 Sg14di Sg14r Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d Sg14t, Sg14tdi Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgc Sgm1824, Sgm24 Sgm34 Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh75 Ssh75rs
