RestaurantSupply.com is your trusted source for Amana cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Amana dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Amana 59002167 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Amana 59002167 5 Inch White Silicone Rubber Sealer NSF Approved
| Manufacturer | Amana |
|---|---|
| Model Number | 59002167 |
| Manufacturer Part # | 59002167 |
| Height | 1.3" |
| Width | 5" |
| Depth | 9.1" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Amana 59002167 White Silicone Rubber Sealer 90 Ml Tube., Nsf Approved, Resists High Heat Remains Flexible., Amana Hdc18sd Hdc21 0001idq Hdc21rb Rc17s Rc17sd2osi, Rc22s Rfs10sw2-p1324702m Rfs10sw2-p1327709m, Rfs12sw2-p1324705m Rfs12sw2-p1327712m Wdyrc Wdyrc2
