Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket countertop warmers and display cases.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW -55564-EGO countertop warmers and display cases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW -55564-EGO 1.88 Inch Infinite Switch Electric Control Switch
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | -55564-EGO |
| Manufacturer Part # | -55564-EGO |
| Height | 1.75" |
| Width | 1.88" |
| Depth | 2.13" |
| Weight | 0.17 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Gambia |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW -55564-EGO Infinite Switch 120v 15 Amp Ego 4 Screw Holes For Mount, .179" D-stem Flat Down W/clip., Apw Dial # 22-1166 Black W/white Print., Old Style "pilot" Terminal Now Relocated And Labeled "p2", American Permanent Ware, Hotplate Cp-1a Cp-2a., Grill Series Dr (hot Dog Roaster)., Steamer Series Ds (hot Dog Steamer).use Knob # 22-1466, Toaster At-10, Warmer W-1 & W-2 & W-3 & W-4 (serial # 9010001 & Up), W3-v (serial # 9005001 & Up)., Tomlinson Warmer 28-600-(76 76h 76h/eng), 28-612-(76 76h 76h/eng), (suffix H Is For Europe & H/eng Is For England).
