Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nemco heated shelving parts and accessories.
- Authorized Nemco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nemco 55160-1 heated shelving parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nemco 55160-1 Blade and Carrier Assembly for Commercial Slicers
| Manufacturer | Nemco |
|---|---|
| Model Number | 55160-1 |
| Manufacturer Part # | 55160-1 |
| Height | 2.1" |
| Width | 6.4" |
| Depth | 8.85" |
| Weight | 0.91 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nemco 55160-1 Blade & Carrier Assy Nem
