Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket casters for carts and caddies.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 50648306 casters for carts and caddies
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Victory 50648306 2 Inch Dia Swivel Threaded Stem Caster No Brake
| Fits with Manufacturer | Victory |
|---|---|
| Model Number | 50648306 |
| Manufacturer Part # | 50648306 |
| Height | 4.25" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Victory 50648306 Swivel Threaded Stem Caster No Brake, [2" Dia] X [1" Wide] Wheel, ( 75 Lbs) (mount 3/8"-16 X 1-1/2" Stud), (load Height 2-7/16")
