RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 505008-PS cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 505008-PS 1 Inch Bushing Lid White Plastic
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 505008-PS |
| Manufacturer Part # | 505008-PS |
| Height | 0.75" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 505008-PS Color White, Material Plastic, Length 1", 25 Mm, Inner Diameter 1/2", 13 Mm, Outer Diameter 5/8", 16 Mm
