RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield hot water faucet dispensers.
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield 503141 hot water faucet dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 503141 Liquid Level Control 208/240v with Reliable Sensing
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 503141 |
| Manufacturer Part # | 503141 |
| Height | 2.4" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 503141 Liquid Level Control 208/240v, Star Bloomfield Hot Water Dispenser 1223-2g-230v 1225, 1226 1226-5g-230v Coffee Brewer 9221eufc 9221ex, Wells Bloomfield Warmer Bmw-206ulrtd/af Bmw-206ulstd/af, Wells Bloomfield Pasta Rethermalizer Hsw6daf Heated Tank, Ht-200 Ht-200af Ht-227 Ht-227af Ht-300 Ht-300af, Ht-327 Ht-327af Ht-400 Ht-400af Ht-427 Ht-427af, Ht-500 Ht-500af Ht-527 Ht-527af Warmer Mod-100td/af, Mod-127td/af Mod-200 Mod-200tdm/af Mod-200tdmn/af, Mod-227tdm/af Mod-300tdm/af Mod-300tdmn/af Mod-327tdm/af, Mod-400tdm/af Mod-427tdm/af Mod-500tdm/af Mod-527tdm/af, Wm-tr Ii
