Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 411496-000F7 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 411496-000F7 2 Inch Tilt Switch Microswitch Electric - 25a 125/250/480vac
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 411496-000F7 |
| Manufacturer Part # | 411496-000F7 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.08 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 411496-000F7 Microswitch, 25a 125/250/480vac 3 Screw Terminals, Tilt Switch (prior To August 15 2003), Vulcan Fryer 3gr45mf Erc225 Erc40 Erc50 Erc85 Erd225, Erd40 Erd50 Erd85 G260c G260cc G60c G60cc G60lc, Gr35f Gr45f Gr65f Gr85f Grc35f Grc45f Grc65f Grc85f, Grd35f Grd45f Grd65f Grd85f Grs35f Grs45f Grs65f, Grs85f
