Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Nieco 4056 1-1/8 Inch Circuit Breaker 120 240VAC 50 Amp
| Fits with Manufacturer | Nieco |
|---|---|
| Model Number | 4056 |
| Manufacturer Part # | 4056 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Weight | 0.7 |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nieco 4056 Current Interupting Rating, Max. Rms Sym. Amperes, 10 000 At 120/240v Ac 50 Amp, 3-3/4" Height 1-1/8" Wide 2-5/8" Deep (3" Overall Deep W/, Switch)., , Fits Model 1332 1332e 1335 1335e 1352 1352e 1355, 1355e 1424e 1430e 1435e 1450 1450e 522 E 532e 535e, 615e 615gtr 624e 650e 732 732e 735e 815e 815gtr, 820e 824b 824e 850e 922e 930e 932e 950e 952e
