RestaurantSupply.com is your trusted source for Prince Castle trays.
- Authorized Prince Castle dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Prince Castle 370A trays
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Prince Castle 370A 12 Inch Press Meat 6 Inch Aluminum Heavyweight Tool
| Manufacturer | Prince Castle |
|---|---|
| Model Number | 370A |
| Manufacturer Part # | 370A |
| Height | 4" |
| Width | 6" |
| Depth | 12" |
| Weight | 2.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Prince Castle 370A Material Aluminum, Length 12" Surface Area, 305 Mm Surface Area, Width 6" Surface Area, 152 Mm Surface Area, Type Heavyweight 2 1/2 Lb (1.13kg), Nsf Certified Y
