Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 37065 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 37065 2 Inch Wide Flame Sensor with 3-1/4 Inch Probe
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 37065 |
| Manufacturer Part # | 37065 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 37065 Sensing Probe Hsi, Probe Length 3-1/4" Male 1/4" Tab, Overall Length 5". Mount Bracket 2" X 7/8"., , , Fits Imperial Models
