RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln conveyor ovens and impinger ovens.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 369702 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369702 5.55 Inch Electric Motor Blower Assembly for Lincoln Oven
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369702 |
| Manufacturer Part # | 369702 |
| Height | 3.85" |
| Width | 5.55" |
| Depth | 15.85" |
| Weight | 3.96 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369702 Blower Motor Assembly 115v Left, Lincoln Oven Series 1600
