RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln conveyor ovens and impinger ovens.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 369161 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369161 1.85 Inch Roller Chain Sprocket to Lincoln Oven
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369161 |
| Manufacturer Part # | 369161 |
| Height | 0.8" |
| Width | 1.85" |
| Depth | 1.9" |
| Weight | 0.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369161 Roller Chain Sprocket 15 Tooth. 1/2" Bore, Lincoln Oven 1000 1001 1004 1005 1022 1023, 1040 1041 1421-000-e 1433-000-e 1434-000-e 1454 1455, 1456 1457 1600-000-a 1601-000-a
