Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Lang 2V-80502-01 1/2 Inch Solenoid Valve 120 Volt for Commercial Equipment
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2V-80502-01 |
| Manufacturer Part # | 2V-80502-01 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2V-80502-01 Solenoid Valve 120v 1/2" Fpt 30" Wires, 4ea 1/8" Fpt Holes Plugged Wires Out Top, Lang, Broiler Ggb-(24ti 36ti 48ti)(all Except Spark Ignition, Units With S/n D79600 To D91037)., Cheesemelters 0-2-10-(3 4 5 Including Chili S, Models)., Grill G-(3ei 4ei 5ei 6ei)(all With S/n D35618 To D45887), Ggb-(24ti 36ti 48ti)(with S/n Prefix A B Or C)., Oven Gpo.
