Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket heat lamps.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg -2T-Y9113 heat lamps
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star -2T-Y9113 2 Inch Type K Thermostat 60 to 200F with 36 Inch Capillary
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | -2T-Y9113 |
| Manufacturer Part # | -2T-Y9113 |
| Height | 5" |
| Width | 2" |
| Depth | 6.3" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg -2T-Y9113 [ Type - K ] [ Temp 60-200 ] [ Bulb 3/8" X 5" ], [cap 36" ] Horiz Bkt Flat Down., For Dial Order Star 2r-y9116 # 22-1462, Low-1-thru-6-high, Star Warmer Models Hfd-2 Hfd-3
