Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lang aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Lang units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lang 2T-30402-08 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lang 2T-30402-08 3/16 Inch Bulb Thermostat Stainless Steel Cap 72 Inch
| Fits with Manufacturer | Lang |
|---|---|
| Model Number | 2T-30402-08 |
| Manufacturer Part # | 2T-30402-08 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lang 2T-30402-08 [ Type - Sp ] [ Temp 100-450 F ] [ Bulb 3/16" X 11-5/8" ], [ Cap 72" ] [gen Use Dial # 22-1004 ], Lang Dial # 22-1279 Off-450-100 Flat Right., If Needed - Bezel # 26-1277, Lang Grill Lg-24 (except Lg-24 Grooved) Lg-(36 48 60 72), Mdi-(24 36 48) Sxl-(24 36 48 60 72) Xl-(24 36 48 60 72)., Ovens F-6s (with S/n Before C46305) F-11s (with, S/n A22107 To A22196 & A22876 To C47920)., Ranges 32s 32s-m (g-18) 36(s S-m) 43s 50sm, 60s 72s Rf21s Rf21s-xhl Rf42s Rf42s-xlh, Star Model
