Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Bloomfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bloomfield 2E35127 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2E35127 1 Inch Lighted Rocker Switch DPST Amber - Wells Fryers
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2E35127 |
| Manufacturer Part # | 2E35127 |
| Height | 2.25" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2E35127 [ Lighted Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ], [ On/off ] [ Dpst ] [ Terminals 4ea (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 20a/250v 240v Lamp ], [ Color Amber Light/gray Rocker & Bezel], "power" Not Printed., Wells, Fryer Most Fryers., Kettle Fc-18 Ks-24., Waffle Baker L11 L12 L22 Ld Ls Wb1 Wb2., Warmer Quartz Warmers Qw2 Qw3 Qw4 Qw24 Qw24l Qw36, Qw48.
