Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lang aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Lang units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lang 2E30600-02 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lang 2E30600-02 Relay 240V Manual Override for Foodservice Equipment
| Fits with Manufacturer | Lang |
|---|---|
| Model Number | 2E30600-02 |
| Manufacturer Part # | 2E30600-02 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lang 2E30600-02 Relay 240v 50/60hz Manual Overide, Lang, Broiler Cheesemelters Mm-(24 36 48)(all With S/n Prefix A, B Or C)., Ovens Ecco-c (including Mrs Fields) Ecco-c5s, Ecco-c5s-cs (mrs Fields & Schlotskys) Ecco-lmdr, (cinnabon) Ehs-c (including Braums) Ehs-(c1-1208bk, Cir Cir-bk C-lmdr) F-11s (with S/n A22107 To A22196, & A22876 To C47921). Series F-6., Range Rf21s Rf21s-(m Xlh) Rf42s Rf42s-(m Xlh).
