RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket fruit cutters and vegetable cutters.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 295036 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 295036 2.85 Inch Blade Length Pastry Knife Stainless Steel with Ergonomic Handle
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 295036 |
| Manufacturer Part # | 295036 |
| Height | 0.93" |
| Width | 2.85" |
| Depth | 5.12" |
| Weight | 1.46 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 295036 Knife Pastry
