Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart faucet and drain accessories.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 292909-3 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 292909-3 1/2 Inch Vacuum Breaker Chrome Plated Brass with Repair Kit
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 292909-3 |
| Manufacturer Part # | 292909-3 |
| Height | 1.75" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.67 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 292909-3 Watts Chrome Vacuum Breaker 1/2" Npt, 125 Psi 180f Max Temp Atmospheric Vacuum Breaker, Chrome Plated Brass, For Repair Kit Use # 51-1099
