Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 28050 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 28050 1.5 Inch Lower Door Hanger with 3/16 Inch Post
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 28050 |
| Manufacturer Part # | 28050 |
| Height | 0.7" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 28050 Lower Door Hanger 2" Long X 1-1/2" Wide 2 Holes, For Mounting And 3/16" Post For Door., Imperial Fryer Ifr Ifs
