Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Duke aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Duke units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Duke 212081 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Duke 212081 1/4 Inch Bulb Thermostat with Auxiliary Switch 48 Inch Capillary
| Fits with Manufacturer | Duke |
|---|---|
| Model Number | 212081 |
| Manufacturer Part # | 212081 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Duke 212081 [ Type - Ka ] [ Temp 140-500 ] [ Bulb 1/4" X 7-9/16" ], [ Cap 48" ] Has Auxillary Switch., [ Mount 1 ][ Dial Use # 22-1262 ], Duke Steam Tables Aerohot Thurmaduke., Prep Table Sub-fc-206-rt (subway)
