Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 2049 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 2049 1/2 Inch Gas Pressure Regulator 250000 BTU - Available
| Fits with Manufacturer | Nieco |
|---|---|
| Model Number | 2049 |
| Manufacturer Part # | 2049 |
| Height | 3.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nieco 2049 Gas Pressure Regulator 250 000 Btu., Nat Gas 1/2" Fpt Gas In/out 3-6" Wc, Maxitrol Rv48l-44-0016, Duke, Steamtable Cc55r., Groen Kettle Where Applicable., Keating Fryer Bb Cc & Ts 10" X 11" & 14", Market Forge Fryer Kettle Oven Skillet Steamer, Marsal And Sons Oven Mb(42 60) Sd(448 1048 660 1060), Nieco Broiler 940 950 960 962 980 1424g., Super-chef Broiler Tx-24br Tx-36br
