Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket whips.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 2035 whips
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 2035 12 7/8 Inch Fry Basket with Ez Grip Handle and Front Hook
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 2035 |
| Manufacturer Part # | 2035 |
| Height | 5.75" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 24.5" |
| Weight | 3.11 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 2035 Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved, Ex Grip Handle Front Hook
