Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 1292-0 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 1292-0 1.38 Inch Toggle Switch Dpdt On/On Black/Silver
| Fits with Manufacturer | Montague |
|---|---|
| Model Number | 1292-0 |
| Manufacturer Part # | 1292-0 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1.38" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Montague 1292-0 [ Toggle ] [ Fits Hole 1/2" ] [ On/on ] [ Dpdt ], [terminals 6ea (1/4" Tabs)] [ Amp/volt 20a/125v 10a/277v ], [ Color -black/silver] [ Toggle Has Double Flats ], American Permanent Ware Food Warmer, Toaster At Express, Jackson Dishwasher Manual Wash Models 10 44 50 100, Montague, Vulcan Oven Eco2d Eco4d Eco4s Eco6d Gco2d, Gco4c Gco4d Gco4s Vc4ec Vc4ed Vc4es Vc4gc Vc4gd, Vc4gs Vc6ec Vc6ed Vc6es Vc6gc Vc6gd Vc6gs, Wolf Oven Wkef Wkgf
