RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend convection ovens.
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend 1179937 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1179937 Door Chain Assembly for Southbend Ovens
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1179937 |
| Manufacturer Part # | 1179937 |
| Height | 3.3" |
| Width | 7.65" |
| Depth | 15.2" |
| Weight | 1.83 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1179937 Door Chain Asembly, Southbend Marathoner Oven Eb-10cch Eb-10pc Eb-10rt, Eb-10sc Eb-20cch Eb-20pc Eb-20rt Eb-20sc Eb/10cch, Eb/10pc Eb/10rt Eb/10sc Eb/20cch Eb/20pc Eb/20rt, Eb/20sc Es-10cch Es-10pc Es-10rt Es-10sc Es-20cch, Es-20pc Es-20rt Es-20sc Es/10cch Es/10pc Es/10rt, Es/10sc Es/20cch Es/20pc Es/20rt Es/20sc Gb-12cch, Gb-12pc Gb-12rt Gb-12sc Gb-15cch Gb-15pc Gb-15rt, Gb-15sc Gb-22cch Gb-22pc Gb-22rt Gb-22sc Gb-25cch, Gb-25pc Gb-25rt Gb-25sc Gs-12cch Gs-12pc Gs-12rt, Gs-12sc Gs-15cch Gs-15pc Gs-15rt Gs-15sc Gs-22cch, Gs-22pc Gs-22rt Gs-22sc Gs-25cch Gs-25pc Gs-25rt, Gs-25sc Sleb-10cch Sleb-10sc Sleb-20cch Sleb-20sc, Sleb/10cch Sleb/10sc Sleb/20cch Sleb/20sc Sles-10cch, Sles-10sc Sles-20cch Sles-20sc Sles/10cch Sles/10sc
