Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 1171 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 1171 1 1/2 Inch Timer Knob for Convection Ovens and Plastic Black Clear
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 1171 |
| Manufacturer Part # | 1171 |
| Height | 0.88" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 1171 Black & Clear Plastic W/ Red Line Timer Knob, 1 1/2" Dia .25" Round Hole W/ Set Screw On Bottom., Imperial Icv Icvd Ir W/ Convection Oven
