Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 113799-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 113799-1 Fuse 250V 40 Amp Dual Element Time Delay 13/16 Inch
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 113799-1 |
| Manufacturer Part # | 113799-1 |
| Height | 0.75" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 113799-1 Frn-r-40 Fuse 250v 40 Amp Rk5 Dual Element Time Delay, 13/16" X 3"
