RestaurantSupply.com is your trusted source for Champion cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Champion dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Champion 113291 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Champion 113291 Dual Float Switch Stainless Steel 20va 120-240vac
| Manufacturer | Champion |
|---|---|
| Model Number | 113291 |
| Manufacturer Part # | 113291 |
| Height | 2.7" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 8.05" |
| Weight | 0.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Champion 113291 Dual Float Switch W/r (44), 20va/120-240vac, Champion 100hdpw 106pw 108hdpw 110ffpw 120hdpw 44, 44dr 44drws 44lt 44ws 54 64 66drpw 66drwspw 66lt, 66pw 66pwws 70ffpw 72 76pw 80drwshdpw 80ffpw 80hdpw, 84 86pw 90ffpw 90hdpw 94ffpw 94pw
