RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 1120 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
American Range 1120 Ignition Pilot Assembly Gas for Commercial Ovens
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 1120 |
| Manufacturer Part # | 1120 |
| Height | 3.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 1120 Spark Ign Oven Pilot Nat Igniter W/12" Wire W/ Round, Push On End 3/16" Cct Nut & Sleeve Orifice Is .18" Nat, Includes Lp Orifice # 26-1554, Includes Nat Orifice # 26-1555, Use Spark Ignition Module "sm2" # 44-1009, American Range Oven Model, Dynamic Cooking Systems, Oven Range - Oven Section., Imperial, Oven Series Ir W/convection Oven.
