Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 1020 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 1020 22-3/4 Inch Burn Tubular Steel Burner with Air Shutter
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 1020 |
| Manufacturer Part # | 1020 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 22" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 1020 Tubular Steel Burner W/air Shutter, [ 22-3/4" Od X 1" Dia ] 15-1/4" Burn, Includes Air Shutter # 26-1863, Imperial Broiler Series Irb.
