Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Jade Range aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Jade Range units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jade Range 1015610000 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jade Range 1015610000 8-1/2 Inch Diameter Cast Iron Gas Jet Burner 125000 BTU
| Fits with Manufacturer | Jade Range |
|---|---|
| Model Number | 1015610000 |
| Manufacturer Part # | 1015610000 |
| Height | 5.5" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 7.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jade Range 1015610000 Cast Iron Duck Jet Lp Burner W/ 18 Duck Jets, [ 7-3/4 " Dia. ] Ci [ Inlet - Thd 1/2" Fpt In ], 18 Duck Nozzles Orifice Size Lp, 125 000 Btu, Nat Duck Jet # 26-3529, For Lp Jet Use Imperial # 1603 Special Order Only, Dynamic Cooking Systems, Range Jet Stock Pot / Jet Wok., Imperial, Range Series Icra Isp-j.
