Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Jackson aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Jackson units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jackson 1001110 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jackson 1001110 Element 240v 750w Immersion for Commercial Dishwashers with Gasket
| Fits with Manufacturer | Jackson |
|---|---|
| Model Number | 1001110 |
| Manufacturer Part # | 1001110 |
| Height | 6" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jackson 1001110 Immersion Element [ 240v 750w 1ph ], [ 1-7/8" Ctrs Bolt Holes 5" Inside Lenght ], [terminals Screw, Includes Gasket [ 2.5" X 2.5" ] [rubber ] Black ], Mount] 4 Holes 1-7/8" Ctrs Mount Holes # 32-1341, Jackson Dishwasher 10ab 10aprb
