RestaurantSupply.com is your trusted source for Univex sauce pots and stock pots.
- Authorized Univex dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Univex 1000902 sauce pots and stock pots
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Univex 1000902 11 Inch Housing Front Cast Aluminum with Cup Opening
| Manufacturer | Univex |
|---|---|
| Model Number | 1000902 |
| Manufacturer Part # | 1000902 |
| Height | 8.8" |
| Width | 11.7" |
| Depth | 12.65" |
| Weight | 3.69 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Univex 1000902 Material Cast Aluminum, Length 10", 254 Mm, Width 11", 279 Mm, Outer Diameter 4 3/4" Cup Opening, 121 Mm Cup Opening
