Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 10-10-404 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 10-10-404 3/4 Inch Steam Safety Relief Valve Chrome 25 PSI
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 10-10-404 |
| Manufacturer Part # | 10-10-404 |
| Height | 4" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 1.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 10-10-404 [ Steam Safety Pressure Releif Valve ], [ Size 3/4"mpt X 3/4"fpt ] [ 25 Psi ] [ Width 2-3/8" ], [ Brand Conbraco ] [ Mfg# 10-301-43 ] 485 000 Btu/hr, Chrome, Garland Ks Kt, Groen Kettle Cdc D D2 Dl Dt Ft Gpt Gt Mw/ft Pt, Market Forge Steamer
