FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Market Forge cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Market Forge dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Market Forge 086416 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 086416 7 Inch Electric Heating Element 240V 12kW Corrosion Resistant
| Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 086416 |
| Manufacturer Part # | 086416 |
| Height | 2.05" |
| Width | 7.1" |
| Depth | 19.15" |
| Weight | 3.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 086416 Htg Element 240v 12kw
