RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor strip warmers.
- Authorized Cres Cor dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cres Cor 0811-074 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 0811-074 5 Inch Heating Element for Electric Equipment with Fittings
| Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 0811-074 |
| Manufacturer Part # | 0811-074 |
| Height | 0.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 20" |
| Weight | 0.68 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 0811-074 120v 1000w Element 16-3/4" X 4" With Fittings., Crescor H137psua12c H137psua6c H137psua9c H137pua12c, H137pua6c H137pua9c H137pwsua12c H137pwsua6c, H137pwsua9c H137srrc2020c H137wsrrc2020c H137wsua12c, H137wsua5c H137wsua6c H137wsua9c H138nps-clc, H138nps1813cla H138nps1832cla H138p1834c H138ps1834c, H138pws1834c H138ws1816c H138ws1834c H138ws185c, Hcdh2020 Hcwh2020 Hj-531-10-240 Hj-531-13-180
