FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Champion cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Champion dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Champion 0710071 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Champion 0710071 10 Inch Wash Pump Electric with Relay and Hoses
| Manufacturer | Champion |
|---|---|
| Model Number | 0710071 |
| Manufacturer Part # | 0710071 |
| Height | 10" |
| Width | 10" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Champion 0710071 Wash Pump, 115v 6.5amp 3/8" Shaft X 3" Long Comes With Relay, 2 Clamps # 85-1056 And 5/8" Id X 3-1/2" Long Hose, No Gasket., For Pump Gasket Use # 32-1602, 6-3/8" Id X 8-1/8"od 8 Ea Mounting Holes, Champion Model Uh-150 Uh-150b Ul-150
