Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Champion aftermarket commercial refrigeration parts and accessories.
- Engineered to match existing Champion units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Champion 0501793 commercial refrigeration parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Champion 0501793 1.5 Inch Motor Sprocket 16 Tooth With Set Screw
| Fits with Manufacturer | Champion |
|---|---|
| Model Number | 0501793 |
| Manufacturer Part # | 0501793 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 0.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Champion 0501793 Motor Sprocket, 16 Tooth With Set Screw 1-3/8" Od X 3/8" Id Needs 2 Set, Screw Holes 1/4"-20 X 5/16" Long, For Set Screw Only Order Champion/moyer Diebel 0501395.
