Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 05-02-002 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 05-02-002 4 Inch Teflon Aluminum Bearing with Shoulder
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 05-02-002 |
| Manufacturer Part # | 05-02-002 |
| Height | 0.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 05-02-002 Lower Bearing New Style Fits 1" Hole 3/8" Teflon Hole In, Center Has Shoulder Aluminum Bearing, Hatco Tk Trh
