Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 04643 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 04643 15 Inch End Deflector Panel For Model 1048 Ovens
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 04643 |
| Manufacturer Part # | 04643 |
| Height | 1.5" |
| Width | 15" |
| Depth | 36" |
| Weight | 30 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 04643 End Panel, 14" X 33-1/2" Model 1048 If Converted, From 2 Pc To 3 Pc In Oven, Blodgett 999 1000 1048
