Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 020925400 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 020925400 4 Inch Electric Top Toaster Element 11-5/8 Inch Long
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 020925400 |
| Manufacturer Part # | 020925400 |
| Height | 0.5" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 020925400 208v 1250w 11-5/8" Overall Length X 4" 90 Deg 1/4", Tabs Brackets On Ends Top Element, Bracket To End Of Element 10-3/16", .265" Dia. Cal Rod., Hatco Tq-800ba Tq-800hba Tq-800ba-dunkin- Top On All
