RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco toasters and breakfast equipment.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02.09.051.00 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.09.051.00 Toaster Element 120v 275w Calrod Electric 13 Inch
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.09.051.00 |
| Manufacturer Part # | 02.09.051.00 |
| Height | 0.45" |
| Width | 3" |
| Depth | 14.95" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.09.051.00 Calrod Elenent, [ 120v 275w 1ph ] [ 13" End To End ], 12-3/4" Screw Centers, [terminals Flag W/screw [10-32 X 1/4" Screws ], Hatco, Toaster Tq 300
