Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-08-013D strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-08-013D 120 Volt 1050 Watt Heating Element for Hatco Gr60
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-08-013D |
| Manufacturer Part # | 02-08-013D |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 57" |
| Weight | 0.57 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-08-013D Heating Element 120v 1050w .260 Element Diameter, 56-1/4" Long Overall, Hatco Food Warmer Series Gr60
