Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket dishwashing parts and accessories.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco -02-06-330-00 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco -02-06-330-00 2.5 Inch Sink Heater Element Electric Durable Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | -02-06-330-00 |
| Manufacturer Part # | -02-06-330-00 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.67 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco -02-06-330-00 Sink Heater Element, 208v 3000w Sheath Length 8 3/8", 2-1/2" Square Flange Mount, 1-3/4" Oc Bolt Holes, Terminals Screws And Round Gasket Provided, Round Gasket # 32-1252, 2-1/2" Sq. Gasket # 32-1166 Not Included., , Hatco 3cs (3 6 Kw) Fr (6.3 Kw)
