RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02.05.056 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.05.056 16 Inch Electric Heating Element 208 Volt 450 Watt
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.05.056 |
| Manufacturer Part # | 02.05.056 |
| Height | 1" |
| Width | 16.7" |
| Depth | 18.6" |
| Weight | 0.41 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.05.056 Voltage 208 V Ac, Electrical Wattage 450
